Vishay/BCcomponents MCA12060D3651BP100
MCA12060D3651BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3651BP100
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3651BP100.pdf
Availability of MCA12060D3651BP100
QUANTITY
MCA12060D3651BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3651BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3651BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3651BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3651BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3651BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D3651BP100
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 50MA 250VAC RAD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SOD 323 N-TYPE SINGLE LEAD FREE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 300MA 1.1 OHM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf