Vishay/Dale RLR05C3832FRB14
RLR05C3832FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR05C3832FRB14
Brief Description
RES 38.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Datasheet Download
RLR05C3832FRB14.pdf
Availability of RLR05C3832FRB14
QUANTITY
RLR05C3832FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR05C3832FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR05C3832FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR05C3832FRB14
Related LinksRLR05C3, RLR05C3832FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR05C3832FRB14 Details Description
Related parts for RLR05C3832FRB14
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5MM datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 1K OHM 20SSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TNC 3PC. CRIMP RG59-62 PLENUM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28HSOP datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 4.5IN 5K/0.3% datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO213AB datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf