Vishay/BCcomponents MCA12060D9319BP100
MCA12060D9319BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D9319BP100
Brief Description
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D9319BP100.pdf
Availability of MCA12060D9319BP100
QUANTITY
MCA12060D9319BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D9319BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D9319BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D9319BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D9319BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D9319BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D9319BP100
ESD HANDLER 8-3/4X14-5/8X1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIRE LDS datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 23POS R/A 3.50MM datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE STRT CMR 24M datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 0.1A 125V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 63MM datasheet.pdf
QFN-16 STENCIL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 21POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
TV 99C MIXED TWIN SKT J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 100V 35X60MM 85C 10000H datasheet.pdf