Vishay/BCcomponents MCA12060D9769BP100
MCA12060D9769BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D9769BP100
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D9769BP100.pdf
Availability of MCA12060D9769BP100
QUANTITY
MCA12060D9769BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D9769BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D9769BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D9769BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D9769BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D9769BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D9769BP100
IC MONITOR RESET 2.55V SOT23 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
MINI MI II 1ROW WAFER ASSY 18CKT datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf