Vishay/BCcomponents MCA12060F2491BP100
MCA12060F2491BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060F2491BP100
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060F2491BP100.pdf
Availability of MCA12060F2491BP100
QUANTITY
MCA12060F2491BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060F2491BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060F2491BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060F2491BP100
Related LinksMCA12060F, MCA12060F2491BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060F2491BP100 Details Description
Related parts for MCA12060F2491BP100
BACKSHELL 50 PIN PLASTIC CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5V 600RESOL 2M datasheet.pdf
IC FIFO 8192X18 25NS 28DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
I/O MOD 48 DIGITAL 48 SOLID ST datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 12X4X5" 5A CRS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FL HIGH BAY SENSOR LENS WHITE datasheet.pdf
IC PWR VOLT MONITOR 27A 8SOP GW datasheet.pdf