Yageo MCF-25JR-39R
MCF-25JR-39R picture photo
Mfg. Part Number
MCF-25JR-39R
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W MELF
Datasheet Download
MCF-25JR-39R.pdf
Availability of MCF-25JR-39R
QUANTITY
MCF-25JR-39R Order Process
Ship out your order
Specifications of MCF-25JR-39R
Internal Part NumberEIS-MCF-25JR-39R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient0/ -350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device PackageMELF
Size / Dimension0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCF-25JR-39R
Related LinksMCF-25, MCF-25JR-39R Datasheet, Yageo Distributor
MCF-25JR-39R Details Description
Related parts for MCF-25JR-39R
RM 12 REC. 7 POS. W/SOCKET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR16B/AE16G/ASR16B datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf