Rohm Semiconductor MCH182CN333KK
MCH182CN333KK picture photo
Mfg. Part Number
MCH182CN333KK
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
MCH182CN333KK.pdf
Availability of MCH182CN333KK
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MCH182CN333KK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH182CN333KK
Internal Part NumberEIS-MCH182CN333KK
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH182CN333KK
Related LinksMCH182, MCH182CN333KK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH182CN333KK Details Description
Related parts for MCH182CN333KK
10UF CAP PLASTIC 400V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16DIP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 3% UL LUG MNT datasheet.pdf
CONN SPLICE 14-18AWG THRU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 45NS 48VFBGA datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 750mA (Flash) Camera Flash 12-DSBGA datasheet.pdf