Rohm Semiconductor MCH185A330JK
MCH185A330JK picture photo
Mfg. Part Number
MCH185A330JK
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
MCH185A330JK.pdf
Availability of MCH185A330JK
QUANTITY
MCH185A330JK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH185A330JK
Internal Part NumberEIS-MCH185A330JK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH185A330JK
Related LinksMCH185, MCH185A330JK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH185A330JK Details Description
Related parts for MCH185A330JK
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STR .050" GOL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 18MM datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FLAT BKWY 24POS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
SMA PLUG RA RP RG316 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf