Rohm Semiconductor MCH185A681JK
MCH185A681JK picture photo
Mfg. Part Number
MCH185A681JK
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
MCH185A681JK.pdf
Availability of MCH185A681JK
QUANTITY
MCH185A681JK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH185A681JK
Internal Part NumberEIS-MCH185A681JK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH185A681JK
Related LinksMCH185, MCH185A681JK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH185A681JK Details Description
Related parts for MCH185A681JK
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP THIN FILM 56PF 25V 0805 datasheet.pdf