Rohm Semiconductor MCH185A7R5DK
MCH185A7R5DK picture photo
Mfg. Part Number
MCH185A7R5DK
Brief Description
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
MCH185A7R5DK.pdf
Availability of MCH185A7R5DK
QUANTITY
MCH185A7R5DK Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH185A7R5DK
Internal Part NumberEIS-MCH185A7R5DK
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH185A7R5DK
Related LinksMCH185, MCH185A7R5DK Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCH185A7R5DK Details Description
Related parts for MCH185A7R5DK
LABELS 3.5MM 41-50 12 PER SHEET datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT DUAL 2MSPS 32TQFP datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 2POS SPST-NO 10A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 3A TO263-5 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SIGNAL CONVERTER/DISCONNECTOR datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 10POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 20C BRD 300V datasheet.pdf