Cornell Dubilier Electronics MCHN38FK681J
MCHN38FK681J picture photo
Mfg. Part Number
MCHN38FK681J
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 2.5KV SMD
Datasheet Download
MCHN38FK681J.pdf
Availability of MCHN38FK681J
QUANTITY
MCHN38FK681J Order Process
Ship out your order
Specifications of MCHN38FK681J
Internal Part NumberEIS-MCHN38FK681J
SeriesMCHN
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2500V (2.5kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.240" (6.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCHN38FK681J
Related LinksMCHN38, MCHN38FK681J Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCHN38FK681J Details Description
Related parts for MCHN38FK681J
IC NVSRAM 256KBIT 35NS 32SOIC datasheet.pdf
IC 4BIT BINARY FILL ADDER 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS VERT 30GOLD datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY PG36 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 70MA 8DSO datasheet.pdf