Cornell Dubilier Electronics MCHN38FK821J
MCHN38FK821J picture photo
Mfg. Part Number
MCHN38FK821J
Brief Description
CAP MICA 820PF 5% 2.5KV SMD
Datasheet Download
MCHN38FK821J.pdf
Availability of MCHN38FK821J
QUANTITY
MCHN38FK821J Order Process
Ship out your order
Specifications of MCHN38FK821J
Internal Part NumberEIS-MCHN38FK821J
SeriesMCHN
PackagingBulk
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated2500V (2.5kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.240" (6.10mm)