Cornell Dubilier Electronics MCHN38FM120J
MCHN38FM120J picture photo
Mfg. Part Number
MCHN38FM120J
Brief Description
CAP MICA 12PF 5% 4KV SMD
Datasheet Download
MCHN38FM120J.pdf
Availability of MCHN38FM120J
QUANTITY
MCHN38FM120J Order Process
Ship out your order
Specifications of MCHN38FM120J
Internal Part NumberEIS-MCHN38FM120J
SeriesMCHN
PackagingBulk
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCHN38FM120J
Related LinksMCHN38, MCHN38FM120J Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCHN38FM120J Details Description
Related parts for MCHN38FM120J
RES 10K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 14.5VC SMA datasheet.pdf
BERGSTIK II DR R/A WIDE BODY datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 4-16 24-SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AS179-92 SPDT SW datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 3% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN 2DIG 0.56" SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
LED RND 6W 30K-22K WOD 120VAC datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-120WG 4-20MA datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
WHT 3 POS BRSH RTN R/L LT datasheet.pdf