Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED331J-F
MCM01-001ED331J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED331J-F
Brief Description
CAP MICA 330PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED331J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED331J-F
QUANTITY
MCM01-001ED331J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED331J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED331J-F
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED331J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED331J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED331J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED331J-F
FILTER BANDPASS 43.75MHZ 5SIP datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DFKH COMPENSATED CHOKE 1.4A datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/4W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC CTRLR CCFL PUSH-PULL 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.2A 39V DO35 datasheet.pdf