Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED600J-F
MCM01-001ED600J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED600J-F
Brief Description
CAP MICA 60PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED600J-F.pdf
Availability of MCM01-001ED600J-F
QUANTITY
MCM01-001ED600J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED600J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED600J-F
PackagingBulk
Capacitance60pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED600J-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED600J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED600J-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED600J-F
FIXED IND 1.5UH 2.4A 24 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 54 POS .197 SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 12K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
FUSE BLCK ACS CVR 100A 600V 1POL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 230MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
10CKT PICOFLEX 400MM LONG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F M28 datasheet.pdf