Cornell Dubilier Electronics MCM01-001ED680H-F
MCM01-001ED680H-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-001ED680H-F
Brief Description
CAP MICA 68PF 3% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-001ED680H-F.pdf
Availability of MCM01-001ED680H-F
QUANTITY
MCM01-001ED680H-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-001ED680H-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-001ED680H-F
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±3%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-001ED680H-F
Related LinksMCM01-00, MCM01-001ED680H-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-001ED680H-F Details Description
Related parts for MCM01-001ED680H-F
MOSFET N-CH 600V 6.8A TO-247AC datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
08 LEVEL V COVER .125CL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
ADVANCE IP65 PROTECT COVER B10 datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DIE MTR 110 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W UFRM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf