Cornell Dubilier Electronics MCM01-016DD500J-F
MCM01-016DD500J-F picture photo
Mfg. Part Number
MCM01-016DD500J-F
Brief Description
CAP MICA 50PF 5% 500V SMD
Datasheet Download
MCM01-016DD500J-F.pdf
Availability of MCM01-016DD500J-F
QUANTITY
MCM01-016DD500J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MCM01-016DD500J-F
Internal Part NumberEIS-MCM01-016DD500J-F
PackagingBulk
Capacitance50pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
FeaturesRF, High Frequency
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCM01-016DD500J-F
Related LinksMCM01-01, MCM01-016DD500J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCM01-016DD500J-F Details Description
Related parts for MCM01-016DD500J-F
CAP TANT 22UF 4V 20% 0805 datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SNAP IN CLIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 3.088MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
CONN COUPLR RCPT ESCON-ESC DUPLX datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.6 OHM 10% 1109W datasheet.pdf
COUNTER 6 CHARACTER PANEL MT datasheet.pdf
FINGER FEED datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf