Microchip Technology MCP130T-450I/SN
MCP130T-450I/SN picture photo
Mfg. Part Number
MCP130T-450I/SN
Brief Description
IC SUPRVSR 5K PULLUP 4.50V 8SOIC
Datasheet Download
MCP130T-450I/SN.pdf
Availability of MCP130T-450I/SN
QUANTITY
MCP130T-450I/SN Order Process
Ship out your order
Specifications of MCP130T-450I/SN
Internal Part NumberEIS-MCP130T-450I/SN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOIC-8L Copper Bond Wire 18/Sep/2013
SOIC-8L Copper Bond Wire 18/Dec/2013
PCN Assembly/OriginSOIC-8L Copper Bond Wire Revision 06/Feb/2014
Assembly Site Addition 08/Apr/2015
PCN PackagingReel Design Update 07/May/2015
Label and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,300
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout150 ms Minimum
Voltage - Threshold4.375V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC N
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCP130T-450I/SN
Related LinksMCP130T, MCP130T-450I/SN Datasheet, Microchip Technology Distributor
MCP130T-450I/SN Details Description
Related parts for MCP130T-450I/SN
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
FAN AXIAL 25X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
IC OPAMP CUR SENS 125KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC FPGA 328 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 50V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf