Microchip Technology MCP1322T-46LE/OT
MCP1322T-46LE/OT picture photo
Mfg. Part Number
MCP1322T-46LE/OT
Brief Description
IC SUPERVISOR 4.6V OD/PP SOT23-5
Datasheet Download
MCP1322T-46LE/OT.pdf
Availability of MCP1322T-46LE/OT
QUANTITY
MCP1322T-46LE/OT Order Process
Ship out your order
Specifications of MCP1322T-46LE/OT
Internal Part NumberEIS-MCP1322T-46LE/OT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain, Push-Pull
ResetActive High/Active Low
Reset Timeout140 ms Minimum
Voltage - Threshold4.6V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCP1322T-46LE/OT
Related LinksMCP1322T, MCP1322T-46LE/OT Datasheet, Microchip Technology Distributor
MCP1322T-46LE/OT Details Description
Related parts for MCP1322T-46LE/OT
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SOP datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 4X40 REFL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
3PHASE SOLID-STATE CONTACTOR datasheet.pdf
CARD MARKER K-T datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.8V datasheet.pdf
L-N-L KIT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf