Rohm Semiconductor MCR004YZPF1100
MCR004YZPF1100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR004YZPF1100
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
MCR004YZPF1100.pdf
Availability of MCR004YZPF1100
QUANTITY
MCR004YZPF1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR004YZPF1100
Internal Part NumberEIS-MCR004YZPF1100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR004YZPF1100
Related LinksMCR004Y, MCR004YZPF1100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR004YZPF1100 Details Description
Related parts for MCR004YZPF1100
RES 1.8 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 10MSPS 64QFN datasheet.pdf
LED 5MM QUAD LOW CUR RED PC MNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 4A 250V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf