Rohm Semiconductor MCR004YZPF2211
MCR004YZPF2211 picture photo
Mfg. Part Number
MCR004YZPF2211
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
MCR004YZPF2211.pdf
Availability of MCR004YZPF2211
QUANTITY
MCR004YZPF2211 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR004YZPF2211
Internal Part NumberEIS-MCR004YZPF2211
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR004YZPF2211
Related LinksMCR004Y, MCR004YZPF2211 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR004YZPF2211 Details Description
Related parts for MCR004YZPF2211
Connector Quick Connect Receptacle 12-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 7.3A 12 MOHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 200W datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 6SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KPT02E12-10SXEW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 60W datasheet.pdf