Rohm Semiconductor MCR006YRTJ432
MCR006YRTJ432 picture photo
Mfg. Part Number
MCR006YRTJ432
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
MCR006YRTJ432.pdf
Availability of MCR006YRTJ432
QUANTITY
MCR006YRTJ432 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR006YRTJ432
Internal Part NumberEIS-MCR006YRTJ432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR006YRTJ432
Related LinksMCR006, MCR006YRTJ432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR006YRTJ432 Details Description
Related parts for MCR006YRTJ432
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SPEAKER 8OHMS .2W 40MM 6" LEADS datasheet.pdf
STRINGLIGHT 5 SOCKT 50' NO GUARD datasheet.pdf
IC DAC DUAL 16BIT 72LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
SW DOOR SPDT 0.1 A MOM LONG 125V datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf