Rohm Semiconductor MCR006YZPF3304
MCR006YZPF3304 picture photo
Mfg. Part Number
MCR006YZPF3304
Brief Description
RES SMD 3.3M OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
MCR006YZPF3304.pdf
Availability of MCR006YZPF3304
QUANTITY
MCR006YZPF3304 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR006YZPF3304
Internal Part NumberEIS-MCR006YZPF3304
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR006YZPF3304
Related LinksMCR006Y, MCR006YZPF3304 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR006YZPF3304 Details Description
Related parts for MCR006YZPF3304
TVS DIODE 85VWM 137VC SMA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC 12V 833MA datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 50V X7S 1210 datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS SKT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 24AWG 500' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf