Rohm Semiconductor MCR01MRTF2212
MCR01MRTF2212 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MRTF2212
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MRTF2212.pdf
Availability of MCR01MRTF2212
QUANTITY
MCR01MRTF2212 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MRTF2212
Internal Part NumberEIS-MCR01MRTF2212
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MRTF2212
Related LinksMCR01M, MCR01MRTF2212 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MRTF2212 Details Description
Related parts for MCR01MRTF2212
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 5% 2W J BEND datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 02 POS .295 SMD datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80NS 48TSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS REV R/A SMD AU datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DL .100" GOLD datasheet.pdf