Rohm Semiconductor MCR01MRTF4532
MCR01MRTF4532 picture photo
Mfg. Part Number
MCR01MRTF4532
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
MCR01MRTF4532.pdf
Availability of MCR01MRTF4532
QUANTITY
MCR01MRTF4532 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR01MRTF4532
Internal Part NumberEIS-MCR01MRTF4532
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR01MRTF4532
Related LinksMCR01M, MCR01MRTF4532 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR01MRTF4532 Details Description
Related parts for MCR01MRTF4532
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/SPI 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
PROTECT HEADER RT/ANG 26 CONTACT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A 8WSON datasheet.pdf
CBL 1COND 16AWG 600V SLATE 500' datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL BEVEL 6.3" datasheet.pdf