Rohm Semiconductor MCR03ERTF1431
MCR03ERTF1431 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03ERTF1431
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03ERTF1431.pdf
Availability of MCR03ERTF1431
QUANTITY
MCR03ERTF1431 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03ERTF1431
Internal Part NumberEIS-MCR03ERTF1431
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03ERTF1431
Related LinksMCR03E, MCR03ERTF1431 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03ERTF1431 Details Description
Related parts for MCR03ERTF1431
IDC CABLE - MSR34K/MC34M/MCE34K datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1852WH/H9992TR 3" datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 532-FCBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO214AB datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING SIZE 20X25' datasheet.pdf
FMAC INPUT FILTER 3-PHASE 16A datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf