Rohm Semiconductor MCR03EZPFX1332
MCR03EZPFX1332 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX1332
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX1332.pdf
Availability of MCR03EZPFX1332
QUANTITY
MCR03EZPFX1332 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX1332
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX1332
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX1332
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX1332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX1332 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX1332
HEATSHRINK BLACK 1IN X 100FT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 38A TO-220AB datasheet.pdf
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 4POS 2MM R/A datasheet.pdf
IC CONV LCD STEP-UP 6-UDFN datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 18 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf