Rohm Semiconductor MCR03EZPFX2432
MCR03EZPFX2432 picture photo
Mfg. Part Number
MCR03EZPFX2432
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
MCR03EZPFX2432.pdf
Availability of MCR03EZPFX2432
QUANTITY
MCR03EZPFX2432 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR03EZPFX2432
Internal Part NumberEIS-MCR03EZPFX2432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR03EZPFX2432
Related LinksMCR03EZ, MCR03EZPFX2432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR03EZPFX2432 Details Description
Related parts for MCR03EZPFX2432
CONN SOCKET 26-30AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IGBT4 MODULE TRENCH 1200V SP3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
RES SMD 43.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.5A TO220-3 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf