Rohm Semiconductor MCR100JZHF69R8
MCR100JZHF69R8 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHF69R8
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 1% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHF69R8.pdf
Availability of MCR100JZHF69R8
QUANTITY
MCR100JZHF69R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHF69R8
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHF69R8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHF69R8
Related LinksMCR100J, MCR100JZHF69R8 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHF69R8 Details Description
Related parts for MCR100JZHF69R8
FIXED IND 6.8MH 98MA 31.7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0612 datasheet.pdf
SAFETY MAT 700X1250MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf