Rohm Semiconductor MCR100JZHJ332
MCR100JZHJ332 picture photo
Mfg. Part Number
MCR100JZHJ332
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
MCR100JZHJ332.pdf
Availability of MCR100JZHJ332
QUANTITY
MCR100JZHJ332 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR100JZHJ332
Internal Part NumberEIS-MCR100JZHJ332
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6432 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR100JZHJ332
Related LinksMCR100, MCR100JZHJ332 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR100JZHJ332 Details Description
Related parts for MCR100JZHJ332
IC SDRAM 256MBIT 133MHZ 60FBGA datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TVSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RS32ES-S-I-L H/V INTERFACE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf