Rohm Semiconductor MCR10ERTF3323
MCR10ERTF3323 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF3323
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF3323.pdf
Availability of MCR10ERTF3323
QUANTITY
MCR10ERTF3323 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF3323
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF3323
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF3323
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF3323 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF3323 Details Description
Related parts for MCR10ERTF3323
D-SUB CABLE MMM15K/MC16G/MMM15K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
5MM RA.GRN.LED datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 7.5A TSMT8 datasheet.pdf