Rohm Semiconductor MCR10ERTF4320
MCR10ERTF4320 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTF4320
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTF4320.pdf
Availability of MCR10ERTF4320
QUANTITY
MCR10ERTF4320 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTF4320
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTF4320
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTF4320
Related LinksMCR10E, MCR10ERTF4320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTF4320 Details Description
Related parts for MCR10ERTF4320
DSUB CABL- AMM50G/ AE50M / X datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX2022 datasheet.pdf
CONN PLUG KIT 4POS SIZE 11 datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SVF 7.62HP/03/180SF SN BK BX datasheet.pdf
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf