Rohm Semiconductor MCR10ERTJ435
MCR10ERTJ435 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10ERTJ435
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10ERTJ435.pdf
Availability of MCR10ERTJ435
QUANTITY
MCR10ERTJ435 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10ERTJ435
Internal Part NumberEIS-MCR10ERTJ435
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10ERTJ435
Related LinksMCR10E, MCR10ERTJ435 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10ERTJ435 Details Description
Related parts for MCR10ERTJ435
IC TOUCH SCREEN CNTRLLR 16SSOP datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 360 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS PIANO SMD datasheet.pdf
DVI_A - DVI_A ANALOG CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
BCD 10-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
12V DC TO AC COMPACT INVERTER datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf