Rohm Semiconductor MCR10EZHF1272
MCR10EZHF1272 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1272
Brief Description
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1272.pdf
Availability of MCR10EZHF1272
QUANTITY
MCR10EZHF1272 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1272
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1272
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1272
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1272 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1272 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1272
CABLE EXTENSION VGA HD15M/F 10' datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 500mA (Switch) Backlight 8-DFN (3x2) datasheet.pdf
RES MO 1/2W 34OHM 1% AXL datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.5A TO-9 datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 16VDC 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 125.0032MHZ CMOS SMD datasheet.pdf