Rohm Semiconductor MCR10EZHF1474
MCR10EZHF1474 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF1474
Brief Description
RES SMD 1.47M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF1474.pdf
Availability of MCR10EZHF1474
QUANTITY
MCR10EZHF1474 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF1474
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF1474
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF1474
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF1474 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF1474 Details Description
Related parts for MCR10EZHF1474
SWITCH KEYLOCK SPDT MED SEC 12MM datasheet.pdf
VARISTOR 198V 12.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC TXRX RS232/422/485 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 30W TO-220FL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
BASE SLIDE INLINE datasheet.pdf
SATA PLUG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8WDFN datasheet.pdf