Rohm Semiconductor MCR10EZHF3013
MCR10EZHF3013 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF3013
Brief Description
RES SMD 301K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF3013.pdf
Availability of MCR10EZHF3013
QUANTITY
MCR10EZHF3013 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF3013
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF3013
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF3013
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF3013 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF3013 Details Description
Related parts for MCR10EZHF3013
TOOL HAND IDC 24-28AWG PLUG datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 32TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V SMD datasheet.pdf
IC ENERGY METERING 3PH 40LFCSP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf