Rohm Semiconductor MCR10EZHF3833
MCR10EZHF3833 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF3833
Brief Description
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF3833.pdf
Availability of MCR10EZHF3833
QUANTITY
MCR10EZHF3833 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF3833
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF3833
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF3833
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF3833 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF3833 Details Description
Related parts for MCR10EZHF3833
LCD 14SEG 8DIG 0.275" TRANSF STD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 125E 15.5KV datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 65.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
T-COUPLE J L=50CM THERMO WELL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf