Rohm Semiconductor MCR10EZHF4750
MCR10EZHF4750 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF4750
Brief Description
RES SMD 475 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF4750.pdf
Availability of MCR10EZHF4750
QUANTITY
MCR10EZHF4750 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF4750
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF4750
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF4750
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF4750 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF4750 Details Description
Related parts for MCR10EZHF4750
CIR BRKR THRMMAG 3A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
TXRX ESD 5V RS-485/422 10-DFN datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 25NS 80TQFP datasheet.pdf
SCREW PLASTIC CARD GUIDE datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 5.5A 72 MOHM TH datasheet.pdf
RES 110K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
254TC MAGNETIC RING KIT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf