Rohm Semiconductor MCR10EZHF6200
MCR10EZHF6200 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF6200
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF6200.pdf
Availability of MCR10EZHF6200
QUANTITY
MCR10EZHF6200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF6200
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF6200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF6200
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF6200 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF6200 Details Description
Related parts for MCR10EZHF6200
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
KIT DESIGN FOR DS21Q354 datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .400A datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS SQ FLNG W/PIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf