Rohm Semiconductor MCR10EZHF6343
MCR10EZHF6343 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF6343
Brief Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF6343.pdf
Availability of MCR10EZHF6343
QUANTITY
MCR10EZHF6343 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF6343
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF6343
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF6343
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF6343 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF6343 Details Description
Related parts for MCR10EZHF6343
RES 160 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
2P HSG F/JUNIOR TIMER NAT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS 45DEG 3.5MM datasheet.pdf
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMD datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CTV 19C 19#12 PIN RECP datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf