Rohm Semiconductor MCR10EZHF9100
MCR10EZHF9100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF9100
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF9100.pdf
Availability of MCR10EZHF9100
QUANTITY
MCR10EZHF9100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF9100
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF9100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF9100
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF9100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF9100 Details Description
Related parts for MCR10EZHF9100
KIT USB REFERENCE DESIGN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 50A TO-220AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 83MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 19.18MM datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 230MA 6.4 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf