Rohm Semiconductor MCR10EZPF2320
MCR10EZPF2320 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF2320
Brief Description
RES SMD 232 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF2320.pdf
Availability of MCR10EZPF2320
QUANTITY
MCR10EZPF2320 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF2320
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF2320
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF2320
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF2320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF2320 Details Description
Related parts for MCR10EZPF2320
CONVERTER DC/DC 15V OUT 1W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LP38512TS-1.8 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44SSOP datasheet.pdf
PC TERM BLOCK 3.5MM 8POS GREEN datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.01% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS REL/SS OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 25POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CRYSTAL 24.00 MHZ 11.0PF SMD datasheet.pdf