Rohm Semiconductor MCR10EZPF24R9
MCR10EZPF24R9 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF24R9
Brief Description
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF24R9.pdf
Availability of MCR10EZPF24R9
QUANTITY
MCR10EZPF24R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF24R9
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF24R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF24R9
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF24R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF24R9 Details Description
Related parts for MCR10EZPF24R9
CONN RCPT CPC HSING 17-16 STD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 167MHZ 54TSOP datasheet.pdf
STA 1/ZA FOR SAK4-10 datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf