Rohm Semiconductor MCR10EZPF4301
MCR10EZPF4301 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF4301
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF4301.pdf
Availability of MCR10EZPF4301
QUANTITY
MCR10EZPF4301 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF4301
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF4301
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF4301
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF4301 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF4301 Details Description
Related parts for MCR10EZPF4301
MOSFET N-CH 20V 2.8A 6-DFN datasheet.pdf
MOD ENCODER 6CH 1250CPR 29.4MM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 410MA 397 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 720MA 485 MOHM datasheet.pdf