Rohm Semiconductor MCR10EZPF47R0
MCR10EZPF47R0 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF47R0
Brief Description
RES SMD 47 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF47R0.pdf
Availability of MCR10EZPF47R0
QUANTITY
MCR10EZPF47R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF47R0
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF47R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF47R0
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF47R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF47R0 Details Description
Related parts for MCR10EZPF47R0
RES 590K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 18A TO-220F datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 9A HLD T/R datasheet.pdf
SSD 96GB SCSI datasheet.pdf
EVAL KIT WORLDTOUR2 datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf