Rohm Semiconductor MCR10EZPF8451
MCR10EZPF8451 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF8451
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF8451.pdf
Availability of MCR10EZPF8451
QUANTITY
MCR10EZPF8451 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF8451
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF8451
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF8451
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF8451 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF8451 Details Description
Related parts for MCR10EZPF8451
CAP FILM 0.1UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARD EDGE 20POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY MED 20A 2PL QC PNL datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
CABLE 19COND 20AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 1MM 4.0" ULT YLW datasheet.pdf