Vishay/Vitramon VJ2220A222JBEAT4X
VJ2220A222JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ2220A222JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 2200PF 500V NP0 2220
Datasheet Download
VJ2220A222JBEAT4X.pdf
Availability of VJ2220A222JBEAT4X
QUANTITY
VJ2220A222JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ2220A222JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ2220A222JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2220 (5750 Metric)
Size / Dimension0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ2220A222JBEAT4X
Related LinksVJ2220A2, VJ2220A222JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ2220A222JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ2220A222JBEAT4X
RES SMD 2.74KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES MO 2W 18K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/2W MELF datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf