Rohm Semiconductor MCR10EZPJ224
MCR10EZPJ224 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPJ224
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPJ224.pdf
Availability of MCR10EZPJ224
QUANTITY
MCR10EZPJ224 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPJ224
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPJ224
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPJ224
Related LinksMCR10E, MCR10EZPJ224 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPJ224 Details Description
Related parts for MCR10EZPJ224
RECT BRIDGE 15A 100V WIRE LEADS datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 12.8A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLUE 2500' datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS PIN datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf