Rohm Semiconductor MCR18ERTF9534
MCR18ERTF9534 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF9534
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF9534.pdf
Availability of MCR18ERTF9534
QUANTITY
MCR18ERTF9534 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF9534
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF9534
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMCR18ERT Material
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF9534
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF9534 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF9534 Details Description
Related parts for MCR18ERTF9534
IC MPU ZIP 16MHZ 100QFP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 8.6A 9 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
BOARD DAC LTC2637-12 datasheet.pdf
RES 1.96M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 49VFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf