Rohm Semiconductor MCR18EZHF1473
MCR18EZHF1473 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF1473
Brief Description
RES SMD 147K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF1473.pdf
Availability of MCR18EZHF1473
QUANTITY
MCR18EZHF1473 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF1473
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF1473
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF1473
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF1473 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF1473 Details Description
Related parts for MCR18EZHF1473
IC RESET GEN 4.63V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
I-II datasheet.pdf
FUSE MOD 450A 1000V STUD datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 22POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TRIAC 800V 6A TO220F datasheet.pdf